@include("simple_client.php"); Fregata - Biuro Turystyki Skandynawskiej => Wycieczki, noclegi, promy, Świnoujście - Zapraszamy
Wycieczki jedno i kilkudniowe do Skandynawii, Berlina, Tropical Island Noclegi - Apartamenty Świnoujście Bilety promowe do Szwecji i Skandynawii Rejsy po porcie i 44 wyspach - Katamaran
Wycieczki, rejsy, bilety - Biuro turystyczne Fregata Wycieczki jednodniowe Wycieczki do legolandu Wycieczki do skandynawii Wycieczki do Kopenhagi Biuro wycieczkowe Świnoujście Rezerwacja apartamentów w Świnoujściu Apartamenty Świnoujście Rejsy na latarnie Bilety promowe do Skandynawii - Szwecji i Danii
 

Laponia dla wędkarzy
 
 

Oferta dla koneserów wędkarstwa
Kuusamo Lapland jest północno wschodnią częścią fińskiej Laponii, usytuowaną przy kole podbiegunowym i graniczącą z Rosją. Obszar ten znajduje się na wyżynach, gdzie wszystkie wody są wyjątkowo czyste. Długie, o zmiennym nurcie rzeki, rozległe jeziora, sekretne leśne stawy i małe strumienie oferują znakomite możliwości do wędkowania. W rzekach występują przede wszystkim naturalne populacje pstrąga i lipienia. Ale nie brakuje licznych populacji tych gatunków także w jeziorach. Rejon Kuusamo to ponad 83 tys hektarów jezior i rzek. Najpopularniejsze miejsca połowów to rzeki Kuusinki, Oulanka i Kitka oraz jeziora Kuusamo, Muo i Kitka.

W rejonie Kuusamo można znaleźć prawie nietknięte obszary do wędkowania. Jednak do tych miejsc jest łatwo dotrzeć dzięki dobrze zaplanowanej infrastrukturze większych i mniejszych dróg, ścieżek oraz wodnych kanałów. W Finlandii każdy może zbliżyć się do natury oraz cieszyć się krajobrazami i atrakcyjnymi możliwościami wędkowania. Aby Państwa odpoczynek był jeszcze bardziej wyjątkowy, mogą Państwo wybrać miejsce zakwaterowania w przytulnych i o wysokim standardzie domkach, pensjonatach w uroczej leśnej głuszy, blisko rejonów wędkarskich. Również hotele w Kuusamo są niedaleko wspaniałych terenów połowów.

Sezon wędkarski w Kuusamo trwa cały rok. W zależności od pory roku stosuje się różne metody połowu. Fińskie prawo określa kiedy, jak i gdzie mogą Państwo cieszyć się swoim hobby. Od późnej jesieni aż do słonecznych wiosennych dni można łowić pod lodem, a podczas lata stosować wędkarstwo muchowe, spinning i inne. Rejon Kuusamo ma wyjątkowy charakter, zmieniające się pory roku oferują naturalny fantastyczny pokaz światła i kolorów.
W rejonie występuje wiele gatunków  ryb interesujących wędkarzy: pstrąg, sielawa, lipień, łosoś jeziorowy, szczupak, okoń, płoć, miętus, jazgarz, jaź i inne. Większość wód w Laponii jest w pierwszej klasie czystości i nadają się do picia. Fakt ten oczywiście ma duży wpływ na ich wyjątkowe walory kulinarne.

W zależności od państwa potrzeb, oferujemy cały serwis usług dostosowany do Państwa upodobań.  Mogą państwo wygodnie łowić w rzekach i jeziorach z każdego oferowanego przez nas miejsca zakwaterowania, jednak jedne są lepiej usytuowane, aby łowić na jeziorach, a inne aby łowić w rzekach.

Wędkarze łowiący różnymi metodami wybierają gatunki, na które chcą zapolować, a my polecimy zakwaterowanie zgodne z waszymi preferencjami. Macie Państwo do wyboru zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem lub bez. Możecie łowić samodzielnie podczas całego pobytu. Polecamy wtedy wynajęcie samochodu z GPS i dobrą mapę z lokalizacjami do wędkowania. Jeżeli chcecie częściowo lub w całości wycieczkę z przewodnikiem, zabierze on was w rejony połowów swoim samochodem, a do miejsca zakwaterowania mogą Państwo dotrzeć wynajętym samochodem.

W większości przypadków możliwe jest zatrzymanie połowu, oczywiście, jeżeli spełnia wymogi obowiązujące na danym obszarze. Wymiary ryb podane są na licencjach i mogą się różnić nawet na tym samym jeziorze lub rzece. Przestrzeganie "Złów i wypuść" jest wymagane podczas programów na dzikich jeziorach i rzekach.

Metody łowienia:
Na jeziorze: wędkarstwo muchowe, spinning, trolling oraz metody połowu białej ryby jak spławik czy grunt.
Połów: szczupak, okoń, sieja, jaź, pstrąg potokowy, lipień
Wszystkie nasze miejsca noclegowe mają do dyspozycji łódki, z których można korzystać podczas pobytu.  W Ollila Cottages macie doskonałe warunki łowienia w jeziorach i duży wybór programów.
W rzekach: wędkarstwo muchowe, spinning
Połów: lipień, pstrąg potokowy, sieja

Osiem naszych domków znajduje się nad brzegiem jeziora, na półwyspie w miejscu spotkania dwóch jezior Kuusamo i Muo w miejscowości Sossonniemi. Jest to niewielka wioska rybacka, z uroczym  małym portem. Domki różnią się nieco od siebie i oferują nocleg dla 4 - 6 osób. Domki są drewniane,  ogrzewane z sauną. Przy każdym domku znajduje się pomost, miejsce na ognisko i wędzarnia. Gospodarz  i właściciel Ollila Cottges, Tuomo Ollila, jest również zapalonym rybakiem i  przewodnikiem, który poprowadzi was w programach oferowanych na Ollila Cottages. Żona Tuomo Marjo Ollila jest doskonałą kucharką, a jej smaczne i wyjątkowe domowe potrawy z ryb serwowane są w restauracji Juomuskota, na terenie Ollila Cottages. Nasze domki są oddzielone od siebie nawzajem, co stwarza niezwykle spokojną i intymną atmosferę wokół nich. Nad jeziorem jest wyjątkowo sielankowo. Aby maksymalnie wykorzystać nasze możliwości wędkarskie, proponujemy Państwu lokalnego przewodnika  na jeden dzień. On poprowadzi Państwa w najlepsze rejony wędkarskie, dostarczy informacji na temat okolicy, przyrody, ryb, a także na temat codziennego życia w Kuusamo. Najbardziej pożądaną rybą w tym rejonie jest ogromny, pochodzący z Rosji, brązowy pstrąg potocznie nazywany ruskim pstrągiem. Wagowo dorasta nawet do ponad 8 kilogramów. Z innych interesujących  gatunków godne uwagi są lipień i sielawa występujące w tutejszych wodach. Szczególnie lipień jest bardzo popularny i większość przewodników może zagwarantować udane połowy tych ryb. Nasz przewodnik dowiezie Państwa samochodem na najlepsze łowiska. Na Ollila zabierze Państwa w najlepsze miejsca łódką. Ponadto w programie oferujemy jeden dzień przeznaczony do odwiedzenia centrum Kuusamo, Ruki czyli miejsca gdzie Adam Małysz rozpoczynał sezon. Wizyty w sklepie wędkarskim przy słynnej fabryce sprzętu  oraz ceremonię przekroczenia kręgu polarnego w Suomu.
Ramowy program pobytu:
1 dzień: Przyjazd do Kuusamo, zakwaterowanie w domku i spotkanie z gospodarzem
2 dzień: Odbiór licencji, wędkowanie na jeziorze Muojarvi z przewodnikiem
3 dzień: Wędkowanie na jeziorze Kuusamojarvi
4 dzień: Czas wolny, do wyboru programy opcjonalne lub wędkowanie na jeziorach
5 dzień: Wędkowanie na jeziorze Kuusamojarvi
6 dzień: Wędkowanie na jeziorach i impreza pożegnalna przy ognisku
7 dzień: Wykwaterowanie i powrót do Polski
Cena: dla domku A i E przy 4 osobach; 290 euro/os , dla domku B i C przy 4 osobach; 270 euro/os
Cena zawiera:
zakwaterowanie w domku, łódka, wiosła i kapoki, licencje, przewodnika lokalnego w drugim dniu, ubezpieczenie, opiekę polskiego rezydenta
Rezerwujemy promy do Finnlandi z Gdańska, przeloty samolotowe z Warszawy i Berlina
Czas przejazdu samochodem z Helsinek ok. 9 godzin (800 km pięknej drogi)
Dodatkowo płatne:
Wyżywienie: śniadanie  8,5 euro, śniadanie i obiad 36 euro, lunch pakiet 14 euro
Pościel i ręczniki 12,5 euro/os, sprzątanie końcowe domku 65 euro/domek
Silnik do lodki: 30 Euro za dzień + paliwo
Wybierz swój domek:

Domek A
63 m2/8 osób
Pokój dzienny, sypialnia, kuchnia, zmywarka
sauna, prysznic, toaleta
łódka
Kolejna noc 90 €
 


Domek B
46 m2/6 osób
Pokój dzienny, wnęka sypialna, kuchnia 
sauna, prysznic, toaleta ekologiczna
łódka
Kolejna noc 80 €
 


Domek C
33 m2/6 osób
Pokój dzienny, wnęka sypialna, kuchnia i sauna (wychodek)
łódka
Kolejna noc 80 €
 

 


Domek E
52 m2/6 osób
Pokój dzienny, dwie sypialnie, kuchnia, 
sauna, prysznic, toaleta
łódka
Kolejna noc 90 €

 
   

 
 
 

  

 

Wycieczka do legolandu

Od 190 PLN
 

Wycieczki do laponii - NIEZWYKŁA LAPONIA Z FREGATĄ

Od 2950 PLN
 

Wycieczki do Norwegii - Norwegia w zimowej szacie

Od 3850 PLN
 

Rejsy statkiem do skandynawii

 

Wycieczka do Skandynawii - Norwegia Oslo oraz Dania Kopenhaga. Gorąco zapraszamy

 

Droga Troli - Wycieczka do Norwegii - Oslo - Fiordy - Przygoda

 

Rejs po morzu Śródziemnym - 8-dniowy

 

Rejs wycieczkowy po morzu Śrudziemnym

 

”Meet Santa” to oferta skierowana zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, które zawsze marzyły, aby nie tylko odwiedzić Mikołaja z Laponii, ale również zamieszkać w samym sercu krainy zorzy... na kręgu polarnym...w wiosce samego Mikołaja, tuż obok Jego biura !

 

Wycieczka - Szlak Pielgrzymów do św. Olafa

 
Program wycieczki:

Dzień 1

21:00 spotkanie z przewodnikiem na Terminalu Promowym w Świnoujściu, zaokrętowanie na promie; godz. 22:30 wyjście promu ze Świnoujścia do Ystad, dyskoteka, nocleg.

Dzień 2 06:30 przyjście promu do Ystad..........................

 

Nocujemy w Świnoujściu w apartamencie a bawimy się w  Tropical Island

Od 299 PLN